Vsebina
Vsi redno uporabljamo WiFi, vendar le redko preverimo njegovo kakovost. Kakovost signala WiFi je zelo pomembna, saj lahko določi vrsto internetne povezave, ki jo boste na koncu imeli. Kako torej preveriti kakovost WiFi na pametnem telefonu ali tabličnem računalniku Android? No, odgovor bi lahko bil tako preprost kot prenos ene od več aplikacij WiFi Analyzer, ki so na voljo za platformo.
Toda izbira najboljšega iz serije je lahko nekoliko zmedena. Zato smo se odločili spregovoriti o nekaterih najboljših aplikacijah za analizo WiFi, ki so trenutno na voljo v Trgovini Google Play in so enostavne za uporabo. Pa poglejmo.
Najboljša aplikacija WiFi Analyzer za Android
Prenesite tukaj: Google Play
2. Wifi analizator
Ta aplikacija ponuja vse ustrezne podrobnosti o vaših signalih WiFi, čeprav v nekoliko starejšem uporabniškem vmesniku. Wifi analizator vam omogoča, da vidite, kako polni so vaši kanali WiFi, hkrati pa brezhibno deluje tudi v omrežjih 2,4 in 5 GHz. Poleg tega bo aplikacija delila tudi podrobnosti o vrsti varnosti, ki jo uporabljajo omrežja. Vsi podatki so prikazani v čistem grafikonu, ki vam pomaga ugotoviti šibke točke v vašem omrežju Android WiFi in narediti potrebne spremembe.
Kakovost signala je prikazana in osvežena v realnem času, čeprav se lahko sledenje podatkov samodejno izklopi zaradi pomislekov glede porabe baterije. Vendar to ne bi smelo predstavljati težav, če jo omogočite s pametnim telefonom s sistemom Android 10. Wifi Analyzer je brezplačna aplikacija v Trgovini Play in ima oglase. Na krovu ni nakupov v aplikaciji. Ta aplikacija bo delovala v napravah s sistemom Android 6.0 ali novejšim.
Prenesite tukaj: Google Play
3. ScanFi
Ta aplikacija ponuja široko paleto funkcij za uporabnike, vključno z zbiranjem osnovnih informacij o razpoložljivih omrežjih okoli vas. Poleg tega lahko dobite podrobne informacije o moči, kakovosti in varnosti signala. Te meritve je priporočljivo poznati, preden se povežete z neznanim omrežjem WiFi okoli sebe. ScanFi poleg hitrih informacij ponuja tudi 60-sekundni graf zgodovine dostopne točke po vaši izbiri.
ScanFi podpira skeniranje 2,4 in 5 GHz, čeprav mora biti vaš pametni telefon združljiv s tem, preden greste naprej. Ta aplikacija je izvrstno orodje za odkrivanje skritih omrežij, ki jih sicer ni na vidiku. Izberete lahko tudi filtriranje odprtih dostopnih točk. Priporočamo ScanFi za učinkovito spremljanje povezav WiFi doma ali v pisarni. ScanFi lahko brezplačno prenesete iz trgovine Google Play in je podprt z oglasi. V aplikaciji ni nakupov. Aplikacija deluje s telefoni in tabličnimi računalniki s sistemom Android 5.0 in novejšim.
Prenesite tukaj: Google Play
4. OpenSignal
Ta ponudba je bolj vsestranska kot katera koli druga aplikacija za analizo Wifi, na katero naletite. OpenSignal je znana storitev testiranja hitrosti, ki poleg brezžičnih omrežij (WiFi) zajema tudi uporabnike mobilnih podatkov (3G, 4G / LTE, 5G).
Zaradi česar je OpenSignal ena najboljših aplikacij za analizo Android WiFi, je prisotnost celovitih funkcij za testiranje hitrosti, vključno s sposobnostjo preverjanja kakovosti vašega video toka na platformah, kot so YouTube, Netflix itd. Poleg tega lahko aplikacija shrani dnevnike vaših prejšnjih preizkusov hitrosti, s čimer dobite dobro predstavo o nihanju hitrosti interneta.
Motiv podjetja je ponuditi brezplačno in odprtokodno aplikacijo za testiranje hitrosti, ki lahko izboljša mobilna in WiFi omrežja po vsem svetu. To tudi pojasnjuje, zakaj je aplikacija brezplačna in brez oglasov ali nakupov v aplikaciji.
Upoštevajoč to, ni dvoma, da bo OpenSignal za naše bralce označil veliko polj, zlasti glede na njegovo zmožnost dela v mobilnih omrežjih in omrežjih WiFi. Še ena pozitivna stran aplikacije je, da deluje z napravami, starimi kot Android 4.1 in novejši, tako da lahko praktično vsakdo, ki ima danes pametni telefon Android, takoj dostopi do OpenSignala.
Prenesite tukaj: Google Play
5. WiFi Analyzer - WiFi Test & WiFi Scanner
Podobno kot pri številu aplikacij, o katerih smo govorili zgoraj, tudi WiFi Analyzer deluje tako, da v bližini išče omrežja WiFi. Ko ga najdete, vam lahko pomaga poiskati podrobnosti o kakovosti signala, jakosti signala, varnostnih poverilnicah, ki jih uporablja omrežje itd. Aplikacija vam pove tudi, koliko ljudi je trenutno prijavljenih v določeno omrežje WiFi. Kot bi lahko pričakovali, aplikacija podpira pasove WiFi 2,4 GHz in 5 GHz, tako da lahko obvlada vse, kar ji vržete.
Poleg tega vam lahko aplikacija pomaga prepoznati prenatrpane WiFi kanale in se jim učinkovito izogniti. To je lahko zelo koristno, če ste povezani v odprto omrežje WiFi. Kot razširitev te funkcije bo aplikacija priporočila tudi najboljše kanale za povezavo. Ta aplikacija je brezplačna za prenos v Trgovini Play in ima oglase. V aplikaciji ni nakupov. Aplikacija lahko deluje v napravah s sistemom Android 4.0.3 ali novejšim.
Prenesite tukaj: Google Play
6. Monitor WiFi
Če želite vzpostaviti novo povezavo WiFi doma ali v pisarni, vam lahko aplikacija, kot je WiFi Monitor, pride prav. To je zato, ker vam lahko omogoči zaznavanje moči in kakovosti signala ter drugih meritev, kot sta hitrost in frekvenca povezave. Če želite dobiti širši pogled na omrežja okoli sebe, vam WiFi Monitor omogoča filtriranje omrežij okoli vas glede na raven signala, proizvajalca opreme, raven signala, varnostni protokol itd.
Da bi uporabnikom olajšali hiter dostop do vseh funkcij, so razvijalci aplikacij različne vidike analiziranja WiFi razvrstili v kategorije. Tako lahko enostavno izberete kategorije, kot so Kanali ali Moč, da dobite informacije, ki jih iščete. Aplikacija omogoča uporabnikom, da zbrane podatke iz dnevnika delijo z drugimi aplikacijami.
Ta celovita aplikacija za analizo WiFi je brezplačna za prenos, vendar ima oglase in nakupe v aplikaciji. Za uporabo WiFi Monitorja boste potrebovali napravo Android z različico 4.0 ali novejšo. Glede na funkcije, ki jih vsebuje, je to zagotovo tam z najboljšo aplikacijo za analizo WiFi.
Prenesite tukaj: Google Play
7. Informacije o omrežnem signalu
Podobno kot ena od aplikacij, o katerih smo govorili zgoraj, Network Signal Info ponuja informacije o moči vašega signala WiFi in moči celičnega signala ter vam tako ponuja širok spekter podatkov o samo eni aplikaciji. Ena ključnih razlik med to aplikacijo in ostalim je, da razvijalec z obsežnimi grafi in vrsticami daje podroben videz vašega omrežja.
Poleg tega lahko zbirate podatke o WiFi, kot so največja hitrost WiFi, naslov IP, zunanji naslov IP, zmogljivost omrežja, omrežni kanal, maska podomrežja itd. Najboljše pri tej aplikaciji je, da jo lahko brezplačno prenesete. Na voljo so tudi nakupi v aplikacijah, ki vam bodo pomagali odkleniti funkcije, kot je sledenje lokaciji mobilnega stolpa in celo snemanje WiFi signalov. Seveda se bo različica Pro popolnoma znebila tudi oglasov iz aplikacije. Network Signal Info je združljiv s telefoni s sistemom Android 4.3 ali novejšim.
Prenesite tukaj: Google Play
8. Moč signala WiFi
Ta aplikacija ima nekoliko drugačen pristop, da poda podrobnosti o kakovosti signala WiFi. Medtem ko večina aplikacij za prikaz kakovosti signala uporablja graf ali stolpce, ta aplikacija zagotavlja natančnejši odstotek, ki natančno pove, kako dobro ali slabo je vaše brezžično omrežje.
Poleg tega prikazane številke niso konstantne, saj se nenehno spreminjajo, tudi ko se približujete usmerjevalniku ali stran od njega, s čimer dobite natančne informacije o signalu. To vam lahko pomaga tudi pri zaklepanju močnih območij WiFi okoli vašega doma ali pisarne, čeprav je najboljše mesto za optimalne hitrosti omrežja tik ob vašem usmerjevalniku WiFi.
Čeprav se nekateri trdijo, da to ni najboljši način za razumevanje moči signala vašega omrežja WiFi, lahko to opravi marsikomu, zlasti ljudem, ki preprosto želijo vedeti, ali njihova povezava WiFi deluje tako, kot jo oglašuje ponudnik . To je vse, kar lahko naredi aplikacija in ni na voljo naprednih funkcij optičnega branja. To aplikacijo lahko brezplačno prenesete, vendar vsebuje oglase in nakupe v aplikaciji. Aplikacija je združljiva z napravami s sistemom Android 2.2 in novejšim.
Prenesite tukaj: Google Play
S temi aplikacijami WiFi analizatorja za android bi morali biti sposobni določiti moč signala in stabilnost omrežij WiFi. Tako vam pomaga, da se odločite, katero omrežje boste uporabljali in katere naprave bodo povezane. Hvaležni bi bili, če bi nam pomagali širiti besedo, zato delite to objavo, če se vam je zdela koristna.
Na svoj YouTube kanal se lahko naročite tudi za video vaje in vsebine za odpravljanje težav za pametne telefone.
Če izdelke kupite prek naših povezav, bomo prejeli provizijo za prodajo. Nauči se več.