Vsebina
- Možni razlogi, da se vaš Google Pixel 2 XL ne bo polnil, kot je bilo predvideno
- Možne rešitve, rešitve in nasveti za polnjenje
Ko se telefon ne napolni, obstaja velika verjetnost, da bi takoj pripisali krivdo kateremu koli pripomočku za polnjenje. Toda največkrat je težava dejansko v sami napravi. Nekaj v telefonu preprečuje pravilno polnjenje, zato akumulatorja ne bo mogel polniti, tudi če je priključen na vir napajanja. Kaj bi to bilo in kaj je treba storiti, da se stvari vrnejo v normalno stanje? To so vprašanja, ki jih bo poskušala obravnavati ta objava. Če imate težave z ustreznimi težavami, zlasti v napravi Google Pixel 2 XL, vam bo ta vsebina morda v pomoč. Kasneje v tej objavi so pojasnjeni možni razlogi, zakaj se naprava Google Pixel 2 XL ne polni, polni zelo počasi ali se ne more popolnoma napolniti. Za nadaljnjo pomoč pri odpravljanju težav so na voljo tudi možne rešitve in rešitve. Preberite, če želite izvedeti več o tem, kako se spoprijeti s to težavo.
Če poskušate najti rešitev za drugačno težavo, obiščite našo stran za odpravljanje težav Pixel 2 XL, saj smo že obravnavali nekatere najpogostejše težave, o katerih so poročali lastniki. Če še vedno potrebujete našo pomoč, izpolnite vprašalnik o težavah s sistemom Android in pritisnite Pošlji, da nas kontaktirate.
Možni razlogi, da se vaš Google Pixel 2 XL ne bo polnil, kot je bilo predvideno
Napačen polnilnik, adapter ali polnilna vrata in prav tako slaba baterija na telefonu so med prvimi dejavniki, ki jih je treba upoštevati pri reševanju težav s polnjenjem v mobilnih napravah. Čim bolj preverite in zagotovite, da vsa vaša polnilna oprema deluje, kot je predvideno. S tem boste težavo izolirali v sami napravi.
V nasprotju s tem, kar so mnogi mislili, da je škoda na strojni opremi povzročila, da se naprava ne polni, polni, vendar zelo počasi ali je ni mogoče popolnoma napolniti, je težava pogosto povezana s programsko napako.
Programska oprema je tista, ki vaši napravi pove, kdaj in ali naj se polni ali ne. Če se programska oprema ali program, odgovoren za polnjenje, poškoduje zaradi nekaterih napak in nenadoma postane prevara, se takrat pojavijo težave s polnjenjem. Če želite to dodatno pojasniti, si omislite aplikacijo kamere v telefonu. Kamera (strojna oprema) ne bo delovala brez aplikacije za kamero (programska oprema), enako velja za aplikacijo, ki je brez fizične kamere neuporabna. Enako velja za funkcijo polnjenja telefona. Naloga posebnega programa je, da napravi naroči, naj se napolni v trenutku, ko zazna, da je baterija skoraj prazna ali skoraj prazna. Ko ta program kaj zamoči, ne bo mogel izvajati svoje funkcije, zato se naprava preprosto ne bo polnila, saj ga noben program ne sproži. To velja za vse naprave, saj je vsaka od njih zasnovana kot sistem, kar pomeni, da je vsaka sestavljena iz več programov ali aplikacij, ki delujejo kot ena pametna naprava.
Med najpogostejšimi viri napak, ki lahko uničijo normalno delovanje naprave, vključno s polnjenjem, so posodobitve programske opreme. Dejansko so bile težave s polnjenjem ena najpogostejših težav, s katerimi se srečujejo končni uporabniki po namestitvi posodobitve za aplikacije ali sistem Android. To so vse težave, povezane s programsko opremo, kar pomeni, da jih je mogoče rešiti po vašem koncu ali brez odhoda v servisni center. Če ste prepričani, da težava nima nobene zveze z nobeno komponento strojne opreme telefona, ki je morda poškodovana, lahko zdaj začnete odpravljati težave z naslednjimi možnostmi.
Možne rešitve, rešitve in nasveti za polnjenje
Z naslednjimi rešitvami odpravite težavo, ugotovite vzrok in poskrbite, da se Google Pixel 2 XL znova zažene in ponovno pravilno polni. Če s prve metode niste dobili rešitve, ne pozabite poskusiti z naslednjo, dokler težave ne odpravite.
Ponovno napolnite telefon
Tokrat se prepričajte, da to počnete pravilno, kar pomeni, da morate preveriti in zagotoviti, da je polnilni kabel pravilno priključen na vir napajanja in polnilna vrata v napravi. Preglejte tudi svojo polnilno opremo in se prepričajte, da vse pravilno delujejo. Razen pripomočkov za polnjenje razmislite tudi o preverjanju polnilnih vrat in vira napajanja, ki ga uporabljate. Prepričajte se, da uporabljate originalni (OEM) polnilnik in adapter, ki je priložen telefonu, in ali so popolnoma funkcionalni. Poskusite uporabiti drugo vtičnico ali vir napajanja, kot so vrata USB v računalniku, avtomobilski polnilnik ali napajalnik. S tem boste lažje ugotovili, ali je težava v vratih, ki se uporabljajo.
Čim bolj ne uporabljajte telefona med polnjenjem. V telefonu so morda nameščene nekatere aplikacije, ki ob aktiviranju ali zagonu porabijo veliko energije. Torej, tudi če je vaš telefon priključen na polnilnik in vir napajanja, še vedno ni mogoče povečati porabe baterije, ker aplikacija, ki jo uporabljate, še naprej prazni baterijo. To je ponavadi eden glavnih razlogov, zakaj se vaša naprava polni zelo počasi ali ne more doseči 100-odstotne napolnjenosti baterije.
Izvedite mehko ponastavitev naprave Google Pixel 2 XL (če je primerno)
Če je v napravi še vedno malo energije, poskusite z lahkoto ponastaviti ali znova zagnati telefon in ga poskusite znova napolniti. S tem boste odpravili napake ali napake, ki bi lahko preprečile polnjenje naprave. Postopek ne bo vplival na nobene ključne informacije, shranjene v telefonu. Če tega še niste storili, sledite navodilom:
- Pritisnite in držite tipko Gumb za prižig v desnem kotu telefona.
- Dotaknite se možnosti za Ugasniti.
- Počakajte približno 30 sekund nato pritisnite Gumb za prižig znova, da ga ponovno vklopite.
Lahko pa tudi pritisnete in držite tipko Gumb za prižig približno 10 sekund ali dokler se ne prikaže Googlov logotip ali zaslon za animacijo.
Nato se naprava znova zažene. Povežite ga s polnilnikom in ga poskusite znova napolniti, ko se telefon popolnoma zažene.
Umerite baterijo na napravi Google Pixel 2 XL
Tudi to velja samo, če imate na napravi še malo energije. Umerjanje baterije je bistvenega pomena za optimizacijo delovanja baterije in za to, da telefon ves čas prikazuje samo pravilno raven baterije. Postopek kalibracije vključuje popolno praznjenje baterije, zato jo je treba izvajati le občasno. Pogostejše umerjanje baterije lahko zmanjša življenjsko dobo baterije zaradi nenehnega praznjenja ali popolnega praznjenja. Če tega še niste storili in bi radi poskusili, sledite tem korakom:
- Napravo uporabljajte, dokler se ne izklopi ali ko se baterija popolnoma izprazni.
- Ponovno ga vklopite in nato pustite, da se sam izklopi.
- Ko je naprava popolnoma izklopljena, jo priključite na polnilnik in nato pustite, da se polni, dokler indikator polnjenja ali ikona baterije ne sporoča, da je dosegel 100 odstotkov.
- Odklopite telefon s polnilnika in ga nato vklopite.
- Če življenjska doba baterije ne doseže 100 odstotkov, jo ponovno priključite v polnilnik in pustite, da se polni dlje, dokler se popolnoma ne napolni do 100 odstotkov.
- Ko je baterija polna, izključite polnilnik.
- Znova zaženite telefon.
- Nato začnite znova uporabljati telefon, kot običajno, dokler ne zmanjka energije in se ne izklopi.
- Ponovno ga polnite, dokler se baterija popolnoma ne napolni.
- Vklopite telefon.
Vaša baterija je zdaj kalibrirana.
Druge možnosti, ki jih je treba upoštevati, če je mogoče
Lahko se odločite, da poskusite odpraviti težave ali ponastavite na tovarniške nastavitve, če ima naprava še vedno vklopljeno napajanje.
- Zaženite se v varnem načinu. Če želite odpraviti težave z aplikacijami, zaženite Google Pixel 2 XL v varnem načinu in nato diagnosticirajte, katere aplikacije porabljajo veliko energije. Če je ne uporabljate, lahko aplikacijo začasno odstranite in nato preverite, ali se naprava brez aplikacije običajno polni. Napravo lahko poskusite polniti tudi v varnem načinu. Če neodvisna aplikacija preprečuje pravilno polnjenje naprave, mora v varnem načinu delovati ali se polniti, kot je predvideno, saj so vse aplikacije in storitve drugih ponudnikov onemogočene.
- Glavna ponastavitev. Druga možna rešitev, vendar bi jo bilo treba obravnavati kot skrajno možnost (če je le mogoče), je ponastavitev ali obnovitev Google Pixel 2 XL na tovarniške nastavitve. S tem boste odpravili sistemske napake, ki bi lahko vplivale na funkcije polnjenja naprave. Upoštevati pa morate tudi, da bodo med postopkom izbrisani vsi vaši podatki, vključno z vašimi osebnimi nastavitvami in vsebino. Glede na to bi bilo treba predhodno ustvariti varnostno kopijo vseh pomembnih datotek. Nato lahko nadaljujete s ponastavitvijo na tovarniške nastavitve Meni z nastavitvami v telefonu ali uporabite kombinacije strojnih tipk (Moč in Glasnost gumbi).
Za večjo pomoč stopnite težavo
Če nobena od predhodnih metod ne more odpraviti težave in se vaš Google Pixel 2 XL še vedno ne polni, polni počasi ali se ne polni popolnoma, je čas, da poiščete dodatno pomoč. Če želite stopiti težavo, se obrnite na operaterja naprave ali Googlovo podporo in poiščite dodatno pomoč in uradna priporočila.
Povežite se z nami
Vedno smo odprti za vaše težave, vprašanja in predloge, zato nas lahko kontaktirate tako, da izpolnite ta obrazec. To je brezplačna storitev, ki jo ponujamo in vam zanjo ne bomo zaračunali niti centa. Vendar upoštevajte, da vsak dan prejmemo na stotine e-poštnih sporočil in se na vsakega posebej ne moremo odzvati. Vendar bodite prepričani, da preberemo vsako prejeto sporočilo. Za tiste, ki smo jim pomagali, razširite glas tako, da naše objave delite s prijatelji ali preprosto všečkate našo Facebook in Google+ stran ali nas spremljajte na Twitterju.